+90 532 506 11 45 info@rabiamutlu.com

Hakkımda

Hakkımda

Hakkımda

Psikoloji alanındaki lisans eğitimini İstanbul Acıbadem Üniversitesinde, Klinik Psikoloji alanındaki yüksek lisans eğitimini İstanbul Kent Üniversitesinde tamamlayarak "Klinik Psikolog" ünvanı almıştır. Kanada University of NorthWest de Yetişkin İlişkilerinde Bağımlılık üzerine doktora tezi ile Doktora ünvanını, Amerike Birleşik Devletleri, New York Eyaletinde bulununa Carl Gustav Jung Institute de Analitik Psikoloji eğitimini, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR 1-2 ,Bütüncül Psikoterapi,  Deneyimsel ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi sertifika programlarına katılarak "Psikoterapist" ünvanı kazanmıştır. Ayrıca MEB tarafından yetkilendirilmiş Aile Danışmanıdır.

Çocuk, Ergen ve Yetiskinlerde uygulanan psikometrik ölçüm araçları olarak kabul edilen kişilik testleri, dikkat ve zeka testleri uygulayıcı sertifikalarına sahiptir. 

Klinik alanda Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi olmak üzere İstanbul’da önde gelen özel Psikiyatri Hastanelerinde staj programlarına katılarak ayakta ve yatılı psikoz ve atipi psikoz hastalarının tedavi ve terapi süreçlerinde süpervizyon almıştır. 

Sağlıklı iliskilerin ve mutlu bir yaşamın sırrı insanın önce kendisini tanıması sonra karşısındakini anlaması olduguna inanan Rabia Mutlu, Antalya da bulunan özel kliniginde yüz yüze ve online olarak danışan görmektedir. Ayrıca kurucusu olduğu Psikoloji Eğitim Akademisin de ruh sağlığı alanından mezun ve öğrencilere akademik kadrosu ile beraber mesleki yeterlilik eğitimleri vermeye devam etmektedir.

Neredeyiz?

Şirinyalı mah. Lara cad. 1511 sok. No: 2 Kat:3 D:8 ANTALYA